27 Eylül 2021 Pazartesi
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Yolu sevgiden geçen herkese açık Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı
Yolu sevgiden geçen herkese açık Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı

Yolu sevgiden geçen herkese açık Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı

01.03.2021 21:10 12 14 16 18 yazdır
Sanatçı Aslı Hünel, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı ziyaret etti. Atölye’de ilk kez nakış işleyen Aslı Hünel, nakış ipini koparınca nakış makinesine oturduğu Safiye Tuna tarafından cezalandırıldı. Aslı Hünel ceza olarak atölyede şarkı söyledi.

Sanatçı Aslı Hünel, alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı ziyaret etti. Aslı Hünel’e Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı gönüllü kurucularından Dr. Fatma Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı gönüllü kurucularından Tuğba Muslu, NEYAD Yönetim Kurulu Başkanı  Nilgün Diptaş eşlik etti. Aslı Hünel, Gönül Elleri Çarşısı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan ve içerisinde el emeği ürünlerin satılacağı mağazayı gezerek beğendiği ürünleri satın aldı. Gönül Elleri Çarşısı’nda gezerken El Sanatları Atölyesi’nde dikiş yapan gönüllüleri ziyaret eden Aslı Hünel, ilk kez nakış işledi. Nakış işlediği sırada nakış ipini koparan Aslı Hünel’e, nakış makinesine oturduğu Safiye Tuna tarafından şarkı söyleme cezası verdi. Aslı Hünel, ceza olarak atölyede bulunanlara şarkı söyledi. Dr. Fatma Yazıcı, ziyaretlerinden dolayı Aslı Hünel’e hediye takdim etti.

“GÖNÜLLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEK GÜCÜMÜZE GÜÇ KATAR”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı gönüllü kurucularından Dr. Fatma Yazıcı,” Verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Sanatçılarımızın yanımızda olması gücümüze güç katar. Çünkü biz gönüllü çalışan insanlarız. Gönüllerimizi birleştirmemiz gücümüze güç katar” dedi.

“MAĞAZAYA AŞIK OLDUM”

Gönül Elleri Çarşısı’nı ziyaret eden Sanatçı Aslı Hünel, “İnanın buradan hiç ayrılmak istemedim. Şahane işler yapmışsınız. Sergilenen mağazaya aşık oldum. Kendimi alamadım bir sürü alışveriş yaptım. Hepsini almak istedim ama başkalarına da bırakayım istedim. Çok başarılı işler yapıyorlar. Gönülleri ile kalpleri ile hareket eden muhteşem bir ekip var. Hepsi birbirinden inci tanesi ve birbirinden yıldız kadınlar. Burada el ele vermişler insanlık için çok iyi şeyler yapıyorlar. Zaten adından da anlaşılacağı üzere ‘Gönül Elleri’. Gönlünüze, elinize sağlık. Değerli Fatma Hanım ve kardeşi Tuğba Hanım başta olmak üzere bu işin öncüsü olmuşlar. Ben burada bulunmaktan dolayı gurur duygum” dedi.

“ÇOK ZOR BİR İŞMİŞ, KASNAK İŞİ”

İpi kopardığı için kendisine verilen cezanın nasıl gerçekleştiğini anlatan Aslı Hünel,” Çok tatlıydı hanımefendiler. Merak ettim açıkçası. Çok zor bir işmiş o kasnak işi. Gelmişken de onlara moral ve motivasyon olmasın mı? Gerçekten çok mutlu oldum. Umarım onlar da beni gördüklerine ve ziyaretimden dolayı mutlu olmuşlardır. Hepimizin morale ihtiyacı var. Hele ki şu dönemde. Tatlı dil ve güler yüz içten bir samimiyet bir de tebessüm” dedi.
Tuzla Belediyesi, bütün sosyal yardımları tek çatı altında toplayarak; ihtiyac sahibi ile yardımseveri tek noktada buluşturdu. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında kurulan " Gönül Elleri Çarşısı " ile; giyim, beyaz eşya ve mobilya gibi ihtiyaç fazlası ve yeni eşyalar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

YARDIM İÇİN BİR TELEFON YETERLİ

Tersaneler Caddesi üzerindeki 2 bin metrekarelik bir kapalı alan ve iki katlı binada hizmet veren Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda, ayakkabı ve giyim eşyalarının yanı sıra, mobilya ve beyaz eşya gibi ev eşyaları da yer alıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürülüğü'ne bağlı olarak hizmet veren mağazada, Kadın Kent Gönüllüleri'nin yanı sıra, 14 personel çalışmaktadır. Gönül Elleri Çarşısına yardım başvuruları için 444 0 906 numaralı telefondan ulaşabilir ya da Tuzla Belediyesine başvuruda bulunabilirsiniz.


Muharrem Seren 
www.avrupahaber.net Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri