01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > Ünlüler ve Profilleri > Sabancı'lardan Abdi İbrahim'e: Türk Zenginleri Malta Vatandaşlığına Geçiyor
Sabancı'lardan Abdi İbrahim'e: Türk Zenginleri Malta Vatandaşlığına Geçiyor

Sabancı'lardan Abdi İbrahim'e: Türk Zenginleri Malta Vatandaşlığına Geçiyor

05.01.2019 02:43 12 14 16 18 yazdır
Malta, yatırım üzerinden 2018 yılında vatandaşlık alanların listesini yayımladı. Listede Türkiye'nin yakından tanıdığı isimler göze çarpıyor. Sabancı ailesinin bazı üyeleri ve ilaç devi Abdi İbrahim'in patronu Nezih Barut, Malta vatandaşlığı alan zenginle

Malta her yılın sonunda Resmi Gazetesi'nde ülkeden vatandaşlık alanların listesini yayımlıyor. 2018'in son günü de bu değişmedi. 

, Malta'da her yıl belli sayıda yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesini sağlayan ve tam ismi Citizenship by Investment (Yatırım ile Vatandaşlık) olan programa girenlerin isimleri açıklandı. Listede Türkiye'den de dikkat çekici isimler yer alıyor.

Sabancılar aile boyu listede

Sabancılar aile boyu listede

 Suzan Sabancı Dinçer 

Çeşitli ülkelerden 3 bin kişinin yer aldığı listede Sabancı ailesinden birçok isim var. Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanvekili ünlü işadamı Erol Sabancı'nın kızları Çiğdem Sabancı Bilen ve Suzan Sabancı Dinçer listenin en popüler olanları… Listede ayrıca Suzan Sabancı Dinçer'in çocukları Ceyda Sabancı Dinçer ve Haluk Akay Sabancı Dinçer ile Çiğdem Sabancı Bilen'in eşi Faruk Bilen ve iki çocuğu da (Gözdem ve Gizem Bilen) var. 

Ayrıca Sabancı kardeşlerin üç numarası olan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı'nın torunları Can Köseoğlu, Kazım Köseoğlu, Zeynep Köseoğlu, Irmak Köseoğlu da Malta vatandaşlığı alanlar arasında

Twitter'ın avukatı da listede

Twitter'ın avukatı da listede


Türkiye'deki kazancıyla 2017'de gelir vergisi rekortmenleri arasına 10'uncu sıradan yerleşen, Twitter'ın da avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak ile avukat eşi Serra Ayşe Başoğlu Gürkaynak'ın da listede yer alması dikkat çekti.

Kurukahveciler de Malta'yı tercih etti

Kurukahveciler de Malta'yı tercih etti

Kurukahveci Mehmet Efendi adıyla bilinen markayı yaratan Akyürek Pazarlama'nın sahipleri Hulusi Kurukahveci, Nezlihan Akyürek Kurukahveci, Hulusi Doruk Kurukahveci de vatandaşlık için Malta'yı seçen Türkler arasında.

Abdi İbrahim de var

Abdi İbrahim de var

Malta'dan vatandaşlık alan işadamları sadece Sabancılar'la sınırlı değil. Abdi İbrahim'in patronu Nezih Barut, kardeşi Nesrin Esirtgen ve oğlu İbrahim Barut da Malta vatandaşlığı alan zenginler arasında.

Varlıklı ailelerin Malta vatandaşlığına geçmesi sosyal medyanın da gündeminde

Varlıklı ailelerin Malta vatandaşlığına geçmesi sosyal medyanın da gündeminde
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri