18 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > PINAR HOLT: İNTERNNETTE UZUN SAATLER ZAMAN HARCAMAMIZ İLETİŞİM BECERİLERİMİZİ ZAYIFLATABİLİR
PINAR HOLT: İNTERNNETTE UZUN SAATLER ZAMAN HARCAMAMIZ İLETİŞİM BECERİLERİMİZİ ZAYIFLATABİLİR

PINAR HOLT: İNTERNNETTE UZUN SAATLER ZAMAN HARCAMAMIZ İLETİŞİM BECERİLERİMİZİ ZAYIFLATABİLİR

03.05.2017 23:31 12 14 16 18 yazdır
Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Darüşşafaka Eğitim Kurumları davetlisi olarak katıldığı DAÇKATalks'ta katılımcı öğrenci ve eğitmenlere 'Teknoloji Bizi Değil, Biz Teknolojiyi Kullanmalıyız'' başlıklı söyleşisini gerçekleşti


 
Pınar Holt, Darüşşafaka Eğitim Kurumları davetlisi olarak katıldığı DAÇKATalks'ta katılımcı öğrenci ve eğitmenlere 'Teknoloji Bizi Değil, Biz Teknolojiyi Kullanmalıyız'' ile ilgili söyleşi yaptı.

Pınar Holt, yüz yüze iletişimin öneminden bahsederek kendi okul ve iş hayatında yaşadığı bir takım zorlukların, başka alanlarda gelişmesine olanak verdiğini ve yıllar içinde önce yazılı ve sonra sözlü iletişimin kendisi için bir tutku haline geldiğini belirtti.
 
Özellikle kendi çocukluk ve gençlik yıllarında televizyonun sınırlı ve internetin hiç olmamasının iletişim tarafının güçlenmesine olanak sağladığından bahsetti.
 
Günümüzde sokaklarda, kafelerde, metroda çoğu kişinin kafası önünde, iki elinin arasında duran makinelere odaklı olduğunu, bayramlarda özel günlerde artık kutlamalarımızı bile mesaj ile yaptığımızdan bahsederek bunun yüz yüze canlı iletişimimizi zayıflatabileceğini belirtti.
 
Teknolojiyi bilinçli kullandığımız takdirde bizim için büyük bir nimet olduğunu belirten Pınar Holt, doğru kullanmadığımız ve bize hükmetmeye başladığı noktada önlem almamız gerektiğinden bahsederek, söyleşisinin son bölümünde 'Teknolojiyi Bilinçli Kullanma' metodlarını dinleyicilerle paylaştı.
 
 
Pınar Holt
Istanbul / Türkiye
Email:pinarholt75@gmail.com
Email: info@pinarholt.com
Instagram: pinarholtofficial
Facebook: PINAR HOLT
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri