27 Ekim 2020 Salı
Anasayfa > AVUSTURYA HABERLERİ > Österreich Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberinde "Türkiye'den Avrupa'ya 100 bin mülteci için hazır olun"
Österreich Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberinde

Österreich Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberinde "Türkiye'den Avrupa'ya 100 bin mülteci için hazır olun"

19.07.2016 22:22 12 14 16 18 yazdır
Avusturya'daki Österreich Gazetesi:'İdam gelirse Avrupa'ya akın ederler'

Avusturya'daki Österreich Gazetesi:'İdam gelirse Avrupa'ya akın ederler'


Avusturya'daki Österreich Gazetesi:'İdam gelirse Avrupa'ya akın ederler'

Avusturya'da günlük yayın yapan yüksek trajlı Österreich Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberinde "Türkiye'den Avrupa'ya 100 bin mülteci için hazır olun" başlığını kullandı.

GAZETENİN İSTANBUL MUHABİRİNDEN 'AVRUPA'YA AKIN EDERLER' İDDİASI

Gazete İstanbul muhabiri Isabella Daniel imzasıyla yayınladığı haberinde idam cezasının gelmesiyle birlikte ülkede yaşayan Kürt-Alevi-Ermeni azınlıkların yanında idam cezasıyla yargılanabilecek binlerce polis ve askerin de Türkiye'den kaçarak AB ülkelerine akın edeceğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Taksim'de yaptığı konuşmalardan aktarma yapan gazete "Mitinge katılanlar idam.. İdam? sloganları atınca Erdoğan, 'demokrasilerde halkın istekleri yönünde hareket edilir. İdam kanunu TBMM'de alınırsa ben kararı onaylarım' dedi." diye yazdı.

Meydanı dolduranların AKP taraftarları ve milliyetçilerden oluştuğunu savunan gazete "Laikler hem darbe iştahlısı orduya hem de Erdoğan'a karşı. Ülkenin muhalifleri Erdoğan'ın başkanlık sisteminin getirilmesi için elinden geleni yaptığını söylüyorlar" diye yazdı.

İhsan EKİCİ, Viyana (DHA)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri