23 Mart 2019 Cumartesi
Anasayfa > İNGİLTERE HABERLERİ > İngiltere Başbakani May:"AB'den çıkıyor olmamız, Avrupa'dan ayrılıyoruz anlamına gelmiyor" dedi.

İngiltere Başbakani May:"AB'den çıkıyor olmamız, Avrupa'dan ayrılıyoruz anlamına gelmiyor" dedi.

20.07.2016 18:51 12 14 16 18 yazdır
İngiltere Başbakanı Theresa May katıldığı ilk "Başbakan'a Sorular" oturumunda göç konusuna değindi. May, "Halk, AB'den gelen serbest dolaşımın kontrolünü istiyor. Bu, kusursuz olarak bizim çalışmada bulunacağımız bir konu" dedi.
İngiltere Başbakani May:

 İngiltere Başbakanı Theresa May katıldığı ilk "Başbakan'a Sorular" oturumunda göç konusuna değindi. May, "Halk, AB'den gelen serbest dolaşımın kontrolünü istiyor. Bu, kusursuz olarak bizim çalışmada bulunacağımız bir konu" dedi.

Başbakanlık koltuğunu David Cameron'dan geçen hafta devralan İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda her hafta düzenlenen "Başbakan'a Sorular" oturumuna ilk defa başbakan olarak katıldı.

İngiltere'nin kadın lideri May oturumda ülkedeki konut krizi, ekonomi, işsizlik, eğitim ve AB ile ilişkiler konularına değindi. 

Ülkedeki gelişmelere ilişkin yaptığı net ve ciddi açıklamarıyla bilinen May'in, oturumda esprili dille muhalefet liderine cevap vermesi de dikkati çekti. 

Oturumdaki ilk konuşmasına, liderliğindeki Muhafazakar Partili vekillerin sözlü desteğiyle başlayan May, açıklanan işsizlik rakamlarına değinerek, işsizliğin gerilemesinden duyduğu memnuniyeti belirtti. 

İngiliz vekillere, Avrupa turuna çıkacağını aktaran May, Almanya ve Fransa'daki liderlerle uluslararası konular ile ülkesinin AB'deki geleceğini görüşeceğini söyledi. May, halkın birlikten çıkma yönünde verdiği karara
değinerek, "AB'den çıkıyor olmamız, Avrupa'dan ayrılıyoruz anlamına gelmiyor" dedi.

AB referandumunda halkın, hükümete göçmenlik konusunda çok net bir mesaj verdiğini söyleyen May, "Halk, AB'den gelen serbest dolaşımın kontrolünü istiyor. Bu, kusursuz olarak bizim çalışmada bulunacağımız bir konu. Ayrıca net göç rakamlarını da sürdürülebilir seviyelere indirmeye inancım kesinlikle aynen devam ediyor. Hükümet, net göçü on binli rakamlara indirebileceğimize inanıyor. Tabiki de bu seviyeye ulaşmak vakit alacak" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri