17 Ocak 2021 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Av.Ibrahim Halil Eroglu > HATAY BARO BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI..
Av.Ibrahim Halil Eroglu

HATAY BARO BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI..

30.07.2020 09:29 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Av.Ibrahim Halil Eroglu

Kimlik kontrolü esnasında başkan ın kimliğini isteyen görevliye hitaben dayanak yazısını isteyerek, kimlik kontrolünün özel hayata müdahale olduğunu kolluk bu görevi yerine getirirken genel uygulamaya ilişkin emir ve kuralın dayanağı yazıyı istemiştir.. Ama Başkan Binali Yıldırım ın "İtaat Et, rahat et" toplum beynini yıkarken kullandığı cümleye karşı gelmiş  "ben avukatım, ben hukukum beynimi yıkayamazsın" demiş,hukuk var diyerek yazı metnini keyfi uygulama olup olmadı örnekliği i bulunduğu ortamda herkese hatırlatma gereği Hukuk var demiştir..
Görevdeki Polis İin Devlet Tanımı, "Biz polisiz bakarız" Yani Devlet sem ben istediğimi yaparım..
BeyEfendi yapamazsın.. Devlet istedigini yapsaydı.. Yol yaparken kamulaştırma yı yapardı..Cumhurbaşkanı muhalefeti kapattırdı.. 
-Devlet istediğini yapsaydı, idare hukuku diye bir hukuk olmazdı..
İşin korkunç yanı, insanlar gözaltına alınabilir. Ama bir kamu görevlisinin ben devletim diyecek kadar keyfiyeti içsellrltirip, bunu kendinde hak görme şımarıklığıdır.. Bunu bir okulda hademelik yapan kamu görevlisi olan 657 ye tabi bir memur ya da ögretmen demiyor.. Kolluk görevini yaparken kamu gücünü Hukuk içerisinde kendisi belirlenen kural ve zaman diliminde yetki verilen polis memuru yapıyorsa sorun var demektir.. Ya aldığın memurları dikkatlice yetiştirmiyorsun yetiştirsende uygulamaların ve aferimleölerinle şıöartıyorsun demektir.. Tabi ki biz kuralları nezaket le uygulama yapan vatan ve millet aşkı ile en zor anlarda görev yapan insan ın en kalitesizi her zaman karşı karşıya görevi gereği kalsa da hukuka ve insan haklarına saygılı polis arkadaşları tenzih ediyorum.. Ama kendilerine her şeyi hak gören bir kamu düzenin de hakim ben yaparım diye yanlış kararı dikte ettiriyor.. Savcı, al getir diyor.. Memleketin binlerce baskını "s*tiyem ben a*tim" diyor.. Çünkü bizde zihniyet değişmediği sürece sadece S*Ken değişiyor.. 1940 lı yılların Ankara valisi intihar eden rahmetli Tandoğan memlekete kominixm gelecekse de biz veitrirx diyerek Hukuk tanı azlığı tanımı yıllar öncesinden vermiştir..
Oysa devlette olsan Anayasa denilen temel yasaya göre yetkilendiğin alanda, oranda ve zaman diliminde hukukun ve evsensel ilkelerin ruhuna uygun işlem yada eylem yaparsın.. Bu şekilde davranırsan basın ağrımaz.. Ama hukuksuzluk senin hukuki dauanagımsa yanlış yapan bir emniyet müdürü de olsa iş güvenliğin yoktur.. El çektirilir il idare kurulu kararı ile meslek ten atılırsın.. Ve dava hakkı da elimden alınır.. Hukuk o polis arkadasa da amirine de savcısına da lazım... 

Evet Başkanı gözaltına  alırsın.. S*S   gereği bırakırsın.. Biz emniyet mi görmedik adliye mi görmedik Mapus mu görmedik.. Yanlışlar düzeltilir.Ama katledilen Hukuk ve anlayışını yerine ançak 1 asırda yerine koyarsın .
-Marulun 40 günde yetiştiği evrende  en hızlı yetişen Kamu Görevlisi TR  de olursa  Hukuk da musllafa duaya döner...
Başkana geçmiş olsun diyorum..

TORUN HALİLİ
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.