18 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı düşüyor mu?

Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı düşüyor mu?

13.02.2016 15:57 12 14 16 18 yazdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın lisans diploması ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Erdoğan'ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla gündeme gelen Ergün Poyraz son olarak bir sahte diploma daha ortaya çıkardı!
Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı düşüyor mu?
Ergün Poyraz adını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la duyurmaya devam ediyor. Daha önce Tayyip Erdoğan'la ilgili kitaplar yazan Ergün Poyraz bu kez Erdoğan'a ait olduğu söylenen üniversite diplomasının aslını bularak yayınladı.

Yayınladığı diplamamnın 1994 tarihinde tasdik edildiğini söyleyen Poyraz, bu diplomanın üniversitenin yakın dönemde yayınladığı diplomadan farklı bir diploma olduğunu aktardı.

Ergün Poyraz'ın iddalarına göre yayınlanan her iki diplomada birbirinden farklı ve ikiside sahte. Cumhurbaşkanları 4 yıllık fakülte mezunu olmak zorunda olacağı için bu iki diplomaya göre Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı düşmek zorunda.

Sosyal medya hesabından "bundan bir süre önce Yusuf Halaçoğlu, Tayyip'in tahsil durumu ile ilgili bir mezuniyet belgesi yayınlamış ve eğitiminin CB olmaya yetmeyeceğini söylemişti. Üniversite de aşağıda renkli olan diplomayı yayınlamıştı. Ne garip ki , üniversite Tayyip'e diploma verdim dediği tarihten bir yıl sonra kurulmuştu" diyen Poyraz, "şimdi Tayyip'in 1994 yılında noterden tasdik ettirdiği ve ortaya çıkaramadığı diplomayı da yayınlıyorum" ifadelerini kullandı. Poyraz, 1994 yılında tasdik ettirildiğini söylediği o diplomayı da yayınladı.

Poyraz sözlerini şöyle sürdürdü: "İşin ilginci Tayyip'in üniversiteye gittim dediği yıllarda tam gün İETT'de çalışıyor olması sigorta sicili öyle diyor. Ayrıca MSP Gençlik Kollarında görevli, Emine ile evli, çocukları oluyor? Daha garibi askerde olduğu ilk 15-20 günde de Coşkun Sucuk da çalışıyor görünmesi? Neyse dünyada bir ilk olan bir üniversitenin aynı kişiye iki ayrı diplama vermesine tanık olalım."

Geçen yıl yaşanan tartışma üzerine Marmara Üniversitesi Erdoğan'a ait olduğunu iddia ettiği şu diplomayı yayınlamıştı:

Daha önce de Erdoğan'ın iki diplomadan da farklı olarak mezuniyet belgesi ortaya çıkmış, mezuniyet belgesindeki çelişkiler de eleştiri konusu olmuştu. İşte o belge:

 

Kaynak: odatv.com

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri