11 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > BULGARİSTAN HABERLERİ > BULGARISTAN DışişleriBakanı Ekaterina Zaharieva; 15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN KOMŞU ÜLKELERE SEYAHAT EDEBİLİRİZ!

BULGARISTAN DışişleriBakanı Ekaterina Zaharieva; 15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN KOMŞU ÜLKELERE SEYAHAT EDEBİLİRİZ!

29.05.2020 07:25 12 14 16 18 yazdır
Ekaterina Zaharieva, seyahat özgürlüğünün yeniden getirilmesi veya kısıtlamaların kaldırılsada, sosyal mesafe koşulunun bütün yaz boyunca geçerli olma ihtimalinin kalacağını söyledi.
BULGARISTAN DışişleriBakanı Ekaterina Zaharieva; 15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN KOMŞU ÜLKELERE SEYAHAT EDEBİLİRİZ!

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva 15 Haziran’dan itibaren Avrupa Birliği (AB) ve benzer salgın riski olan komşu ülkelere seyahatin normal şekilde yeniden hayata geçirilmesini beklediği ifade edildi.

Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, ‘AB çerçevesinde ve benzer epidemiyolojik riskte bulunan komşu devletlerle 15 Haziran itibariyle dolaşımın yenilenmesinin eşgüdümlü ve her devletin kendine has özellikleri göz önüne alınarak gerçekleştirilmesi ile ilgili umut ve beklentilerimi koruyorum’ dedi.

Ekaterina Zaharieva, seyahat özgürlüğünün yeniden getirilmesi veya kısıtlamaların kaldırılsada, sosyal mesafe koşulunun bütün yaz boyunca geçerli olma ihtimalinin kalacağını sözlerine ekledi.

Bakan Zaharieva, Bulgaristan vatandaşı mevsimlik işçilerin seyahat ettikleri ülkelerin kurallarına ilişkin önceden bilgi edinmeye çağırdı. Bazı aracı firmaların mevsimlik işçileri yanlış yönlendirme ihtimali olduğunu hatırlatan Zaharieva, bazı ülkelerde mevsimlik işçiler konusunda kısıtlamaların hala geçerli olduğunu belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri