25 Mayıs 2019 Cumartesi
Anasayfa > ALMANYA HABERLERİ > Bakan Soylu'nun tehdidi Almanya'da sert karşılandı: Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı

Bakan Soylu'nun tehdidi Almanya'da sert karşılandı: Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı

06.03.2019 23:21 12 14 16 18 yazdır
İçişleri Bakanı Soylu'nun Almanya’dan Türkiye’ye tatile gideceklerin tutuklanma riski olduğuna yönelik açıklamaları Alman basınında geniş yer buldu. ARD uyarı videosu yayımladı.
Bakan Soylu'nun tehdidi Almanya'da sert karşılandı: Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'nın Polatlı ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşurken "Avrupa'da, Almanya'da öyle terör örgütünün toplantılarına katılıp da ondan sonra gelip Antalya'da, Bodrum'da, Muğla'da tatil yapanlar var ya, onlar için de tedbir aldık şimdi. Hadi gelsinler bakalım havalimanlarından içerisi girsinler. Gözaltına alıp yallah, öyle kolay değil. Dışarıda hainlik yapıp, içeride, Türkiye'de keyfini, sefasını sürmek bundan sonra kolay değil" ifadelerini kullanmıştı.

Bu konuşma Alman basınında geniş yer buldu. Basın, Alman tatilcilerin Soylu tarafından tehdit edildiğini başlıklarına taşıdı. AKP iktidarının yerel seçim öncesi gerginlik yaratma politikası güttüğü yorumları yapıldı. Birkaç gün önce de Ankara kimi Alman gazetecinin akreditasyonunu reddetmişti.

Stuttgarter Nachrichten gazetesine konuyla ilgili konuşan  Yeşiller Partisi Federal Parlamento milletvekili ve eski eşbaşkanı Cem Özdemir konuyla ilgili olarak "Anlaşılan Erdoğan Almanya'da bir korku atmosferi yaymak istiyor. Federal hükümetin Erdoğan'ı yatıştırma politikasının işe yaramadığı görülüyor" dedi .

Almanya devlet televziyonu ARD'de yayımlanan videoda Soylu'nun tehdidinden sonra Türkiye'ye tatile gitmenin riskli olacağı uyarısı yaptı. Videoda görüşü alınan Sezgin Tanrıkulu 'Bu açıklamaların suçsuz insanlar üzerinde korku yarattığı ve turizmi negatif etkileyeceği' açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri