07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > ALMANYA HABERLERİ > Almanya’da Müslümanları tedirgin oldu. Camilere Bomba ihbari
Almanya’da Müslümanları tedirgin oldu. Camilere Bomba ihbari

Almanya’da Müslümanları tedirgin oldu. Camilere Bomba ihbari

13.09.2019 23:30 12 14 16 18 yazdır
Almanya’nın Duisburg şehrinde bulunan Diyanet işleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Cami’ne bu sabah saat 08.56’da elektronik posta ile bomba ihbarı yapıldığı ve söz konusu ihbarda, saat 11 gibi bombanın patlayacağı notu bırakıldığı açıklandı.

Almanya'nın Duisburg kentinde DİTİB Merkez Cami ve Berlin'de Şehitlik Cami'ne bu sabah elektronik posta ile bomba ihbarı yapılırken, polis ekiplerinin aramasının ardından her iki ihbarında asılsız olduğu açıklandı.BOMBA İHBARIYLA MÜSLÜMANLARA KORKU SALMAK İSTİYORLAR”

DİTİB Duisburg Merkez Cami’ne yapılan bomba ihbarı bilgisini alan ve camiye gelerek bilgi alan T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa Akpınar, “Avrupa’nın göbeğinde, Almanya’da bir inanca, din özgürlüğüne karşı yapılan bu saldırılar, gerçekten çok endişe verici. Biz Müslümanlar olarak bütün insanlığı barışa davet ediyoruz. Bütün insanlığın kardeşliğini, barışını savunuyoruz. Ama buna rağmen İslam düşmanlığı, İslamofobik davranışlar, Müslümanlara yönelik ayrımcılık her gün kendini çeşitli boyutları ile gösteriyor. Biz, Alman makamları tarafından önlem alınmasını istiyoruz, bekliyoruz. Camilerimizde kamera sistemleri var, güvenlik önlemlerimiz var ancak buna rağmen bu tip olayların önüne geçemiyoruz. Biz Alman yetkililerin sağduyusuna güveniyoruz ve bu konuda kendilerinden destek bekliyoruz“ dedi.

Daha öncede DİTİB Köln Merkez Cami’ne ve Duisburg Merkez Cami’ne benzer ihbarların yapıldığını hatırlatan Mustafa Akpınar, “Bugün Duisburg Merkez Cami’ne olduğu gibi Berlin’deki Şehitlik Cami’ne aynı içerikli bomba ihbarın yapıldığını ve orada da yapılan arama sonucu ihbarın asılsız çıktığını öğrendik. Müslümanları tedirgin etmek, korkutmak, ürkütmek ve yıldırma düşüncesi olduğunu görüyoruz. Allah’a şükür her iki ihbarda asılsız çıktı, bir daha ki seferde ihbarların asılsız çıkacağından emin değiliz. Alman makamlarından bu bağlamda destek bekliyoruz“ diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri