18 Temmuz 2019 Perşembe
Anasayfa > TÜRKİYE > AKŞENER’DEN ÇAĞRI: TÜRK AYDIN''I 'İRAN'A TESLİM ETMEYİN'
AKŞENER’DEN ÇAĞRI: TÜRK AYDIN''I 'İRAN'A TESLİM ETMEYİN'

AKŞENER’DEN ÇAĞRI: TÜRK AYDIN''I 'İRAN'A TESLİM ETMEYİN'

18.08.2018 13:28 12 14 16 18 yazdır
Yİ Parti, İran'a teslim edilmesi gündemde olan Rahim Cavadbeyli ile ilgili bir çağrıda daha bulundu.
‘İRAN TESLİM İDDİASI’

Rahim Cavadbeyli, İran'da Türk Milliyetçiliği yaptığı için suçlu ilan edilmişti. 4 yıldır Türkiye'de yaşayan Cavadbeyli, Birleşmiş Milletler  Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi gözetimindeydi. 2 Ağustos'ta gözaltına alındıktan sonra, Van'da mülteci kampına gönderilen ve İran'a teslim edileceği iddia edilen Rahim Cavadbeyli için İYİ Parti'den bir çağrı daha geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen tarafından kaleme alınan çağrıda şu ifadeler kullanıldı:

‘ÖLÜME GÖNDERMEYİN’

"Tarih boyunca herkesi bağrına basmış Anadolu topraklarına bir soydaşını sığdırmaktan imtina eden MHP destekli hükümet bir Türk Aydınını ölüme göndermek üzeredir. 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir Türk Aydını olan Rahim Cevadbeyli'yi korumaktan aciz duruma düşürülmektedir.Tüm mazlumlara hamilik yaptığını iddia eden hükümeti, bir Türk Aydınını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmasına gerek kalmadan, korumasının Türk Milletine ve Türk Dünyasına karşı sorumluluğu olduğunu hatırlatırız."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri