10 Aralık 2022 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Akciğerleri tamamen temizliyor astım için şifa Balgam sökücü C vitamini deposu
Akciğerleri tamamen temizliyor astım için şifa Balgam sökücü C vitamini deposu

Akciğerleri tamamen temizliyor astım için şifa Balgam sökücü C vitamini deposu

26.12.2021 01:51 12 14 16 18 yazdır
Akciğerleri tamamen temizliyor, soğuk algınlığı gibi problemlere iyi geliyor. Tehlike yaratabilecek toksin ve parçacıkları temizlemeye yardımcı oluyor, akciğer enfeksiyonlarına karşı savaşıyor, tıkanıklığı açıyor, kan akışını artırıyor ve şişliği azaltıyo


Akciğerleri tamamen temizliyor, astım için şifa! Balgam sökücü, C vitamini deposu...

Akciğerleri tamamen temizliyor, soğuk algınlığı gibi problemlere iyi geliyor. Tehlike yaratabilecek toksin ve parçacıkları temizlemeye yardımcı oluyor, akciğer enfeksiyonlarına karşı savaşıyor, tıkanıklığı açıyor, kan akışını artırıyor ve şişliği azaltıyor. Koronavirüsün akciğerleri hedef alarak solunum sıkıntısına neden olduğu ortaya çıktı. Hayati öneme sahip akciğerler, kanın tüm vücuda oksijen taşımasında çok kritik rol oynuyor. Peki hangi besinler akciğerleri temizliyor? İşte o besinler...


Diyetisyen Salih Gürel, akciğerleri temizleyen ve akciğer için faydalı 10 besini sıraladı...

2

ZERDEÇAL

Zerdeçal antioksidan ve anti-enflamatuar özelliği ile akciğer hücrelerindeki oksijen yapımına zarar veren radikalleri temizleme görevini üstlenir.

3

SARIMSAK

Doğal şifa kaynaklarından biri olan sarımsak, oldukça güçlü bir antioksidandır. Antioksidan özelliğinin yanı sıra içinde bulunan alisin kimyasalı ile akciğerlerin temizlenmesini sağlar. Alisin kimyasalı akciğerlerdeki mukusu temizler ve soğuk algınlığı gibi problemlere iyi gelir.

4

ZENCEFİL

Akciğerlerin temizlenmesi için ihtiyaç duyulan önemli besinlerden biri de zencefildir. Zencefil, akciğer için tehlike yaratabilecek toksin ve parçacıkları temizlemeye yardımcıdır.

5

OKALİPTÜS

Doğal antibiyotiklerden biri olan okaliptüs, içinde uçucu yağlar barındırır. Bu yağlar akciğer hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Okaliptüs yağında bulunan uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına karşı savaşır, tıkanıklığı açar, kan akışını artırır ve şişliği azaltır.

6

KEKİK

İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı etkilidir. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabına karşıdır, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önler.

7
KEÇİBOYNUZU

Akciğerlerin sağlıklı olması için ilk olarak toksinlerden arınması gerekir. Keçiboynuzu, akciğerlerin toksinlerden arınmasını sağlayan kısacası detoks etkisi yaratan bir besindir. Akciğeri temizleyen ve kansere karşı koruyucu etkisi ile ön plana çıkan keçiboynuzu, su ile kaynatılarak tüketilebilir. Astım ve benzeri akciğer hastalıklarının iyileşme sürecinde de fayda gösterdiğine dair birçok çalışma mevcuttur.

8

SİYAH HAVUÇ

Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin, mineraller sayesinde güçlü antioksidanlardandır ve akciğer kanseri riskini azaltır.

9

ÖKSÜRÜK OTU

Öksürük otu balgam sökücüdür, C vitamini deposudur. Kızıldereliler tarafından binlerce yıl ciğerleri güçlendirmek için kullanılmıştır. Astım, bronşit, öksürük gibi pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

10

TERE

Tere, tam bir akciğer dostudur. Akciğerdeki tahribatı onaran bu bitki, aynı zamanda vücudun sigaranın etkilerinden temizlenmesine de yardım ediyor.

11

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Kuvvetli bir antioksidan olan üzüm çekirdeği ya da ekstresi, vücudun ihtiyacı olan gereksinimi sağlayarak vücudun oluşturduğu serbest radikallerle savaşarak akciğerleri korur. Üzüm yerken bazı kişiler genellikle çekirdeklerini çıkarma eğilimi gösterir. Oysaki özellikle siyah üzümün çekirdeği asıl sağlık kaynağıdır. Üzüm çekirdekleri ile tüketilmeli. (CNN Türk)
Hüseyin Erim 
www.avrupahaber.net 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri